به بهانه انتخابات ضد كارگري شوراهاي اسلامي كار در شركت واحد

«شوراهاي اسلامي كار تا كنون اخراج صدها كارگر و راننده را به دليل گوش بفرماني و جهت رضايت كارفرما تاييد كرده اند. بنابر اين شوراهاي اسلامي كار در دفاع از حقوق كارگران عاجز و ناتوان هستند، با حمايت از سنديكايdavoodrazavimaghale1 كارگران شركت واحد به حقوق واقعي خود خواهيم رسيد».

سایت سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه: با گذشت دو سال، اعتبار شوراهاي فرمايشي و كارفرمايي شركت واحد اتوبوسراني تهران و حومه به پايان رسيد و مجددا بايد اين شوراهاي نمايشي و كارفرمايي اقدام به برگزاري انتخابات كنند. هر چند در بيست سال گذشته انچه كه من و همكارانم در شركت واحد شاهد بوديم اين شوراها حتي يك بار اقدام به دعوت مجمع عمومي از كارگران و رانندگان بعمل نياورند و حتي در طول نمايندگي شان هيچ نقطه مثبتي كه در دفاع از حقوق رانندگان و كارگران مشهود باشد وجود نداشته وندارد. اما ميشود به هزاران مورد سركوب و پايمال كردن حقوق رانندگان و كارگران توسط اين نمايندگان اشاره كرد. بطور مثال اخراج هزاران كارگر در طول نمايندگي اين شوراها فقط به جهت رضايت كارفرما و اخراج فله اي كارگران در سال 84 كه جرمي جزء دفاع از حقوق همكارانشان در حمايت و پشتيباني از سنديكاي نو پاي كارگران شركت واحد نداشتند.

هر دو سال با روش هاي گوناگون تقلب، اقدام به برگزاري انتخابات نمايشي شوراهاي اسلامي كار در شركت واحد مي كنند و متاسفانه عوامل وزرات كار و اداره كار استان تهران هم كه بايد ناظر اين انتخابات باشد تا تقلبي صورت نگيرد، نهايت همكاري و حمايت را از اين شوراها بعمل مي اورند. بارها اعضاي سنديكاي كارگران شركت واحد با شكايت هاي مختلف اقدام به افشاگري ازاين تقلب ها كرده كه متاسفانه نه تنها از سوي بازرسي وزرات كار و بازرسي اداره كار استان تهران اقدامي صورت نگرفته، بلكه با كمال وقاحت رئيس بازرسي وقت گفته حق با شما است، اما دستور اين است كه ما به دادخواهي شما توجه نكنيم . سوال اين است كه كارگران پس چگونه بايد نماينده واقعي خود را انتخاب كنند. با توجه به اينكه سنديكاي كارگران شركت واحد در سال 84 مجددا سنديكاي كارگران و رانندگان را در شركت واحد با انتخاباتي ازاد احيا كرد، اما متاسفانه با تمام شدت توسط عوامل امنيتي و دولتي مورد سركوب قرار گرفت. هر جند اين سركوب ها باعث نشد تا اعضاي سنديكا دست از مطالبات و خواستهاي كارگران بر دارند و توانستند با پشتيباني اعضاي خود مطالبات قابل توجه و بي نظيري را براي كارگران بدست اورند و تا كنون هم به اين فعاليت ها عليرغم تمام فشارها ادامه دهند ،اما هنوز از سوي كارفرما و دولت بصورت رسمي تاييد نشده و همچنين با تهديد و عدم امنيت شغلي در محيط كار مواجه هستند. امروز مورخ نهم مهرماه نود و دو،  پيامكي از طریق اعضاي سنديكا جهت اگاهي همكاران، به هزارن تن از رانندگان فرستاده شد با اين متن:

«شوراهاي اسلامي كار تا كنون اخراج صدها كارگر و راننده را به دليل گوش بفرماني و جهت رضايت كارفرما تاييد كرده اند. بنابر اين شوراهاي اسلامي كار در دفاع از حقوق كارگران عاجز و ناتوان هستند، با حمايت از سنديكاي كارگران شركت واحد به حقوق واقعي خود خواهيم رسيد».

اين پيام بازتاب گسترده اي از سوي همكاران داشته و نشانگر تلاش سنديكاي كارگران شركت واحد در رسيدن به خواسته واقعي كارگران جهت دست يابي به حق ازادي تشكل هاي واقعي كارگران است.

نهم مهرماه هزار و سیصد و نود و دو

داوود رضوی
منبع: سایت سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: