پرستاران در گوشه و کنار جهان

وبلاگ کارگری – گروه ترجمه / اخبار مربوط به پرستاران و پرستاری از گوشه و کنار جهانbanner22

»» دانمارک / خشنودی دانمارکی ها از اینکه پرستاران بیماری آنانرا کنترل می کنند

»» اتحادیه اروپا / وضعیت کار برای پرسنل بخش بهداشت در اتحادیه اروپا

»» انگلیس / پرستاران و تشخیص بیماری مسمومیت خونی

»» دانمارک / کاهش امکان ادامه تحصیلات در دانمارک

»» سوئد / افزایش شدید اضافه کاری در سوئد

خشنودی دانمارکی ها از اینکه پرستاران بیماری آنانرا کنترل می کنند

دانمارک – بیماران دانمارکی که از بیماری ایدز رنج می برند هیچ تفاوتی در آن نمی بینند که برای کنترل پیشرفت درمان یا بیماری نزد پزشک بروند یا پرستاران این وظیفه را به عهده بگیرند. آنها می گویند که تل زمانی که آنها خود را سالم احساس می کنند و آزمایشات نیز نشان می دهد که بطور عمومی آنها سالم هستند، آنها همان میزان خوشنود و راضی هستند که برای کنترل بیماری نزد هریک از این گروه های شغلی بروند. مسئله مهم برای انها تنها این است که همان پرستار و یا همان پزشک که آنها و سابقه بیماری آنان را می شناسد با آنان ملاقات کند. این نتیجه گیری از یک همه پرسی که توسط «انستیتوی تحقیقاتی محلی و منطقه ای» بین بیماران ایدز در بخش عفونی بیمارستان شهر آرهوس انجام گرفته، بدست آمده است.

**********

 وضعیت کار برای پرسنل بخش بهداشت در اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا – به گزارش کمیسیون اروپا، وضعیت پرسنل بخش بهداشت، و بویژه پرستاران و ماماها در حال حاضر که اتحادیه اروپا دچار بحران بیکاریست، جالب توجه است. انها در گزارش خود به شغلهائی که اکنون در منطقه اروپای تحت فشار بحران مالی خالی هستند، توجه کرده اند. تعداد مشاغلی که خواهان استخدام هستند، در سال گذشته چهار درصد کاهش یافته است. این در حالیست که میزان بیکاری برای کشور های عضو اتحادیه اروپا در ماه گذشته دوازده ممیز یک در صد بوده است. این میزان در یونان حدود بیست و هشت درصد، و در اسگانیا بیست و شش درصد بوده است. هلند از جمله کشورهائی است که میزان استخدام در آن در سال گذشته با بیست درصد کاهش، بیشترین کاهش را دارا بوده است. براساس این گزارش که نهم ماه سپتامبر سال جاری منتشر شده، به همین دلیل دسترسی به شغل برای پرستاران و ماماها نیز از مواردی است که نقاط بسیار روشنی در آن دیده نمی شود.

**********

پرستاران و تشخیص بیماری مسمومیت خونی

انگلیس – بیماری مسمومیت خونی در انگلیس سالانه باعث مرگ سی و هفت هزار نفر می شود. این آمار طی گزارشی  روز سیزدهم سپتامبر، روز مبارزه با مسمومیت خونی، توسط بازرسین بهداشت منتشر شد. در گزارش به ماجرای جان باختن ده بیمار که دچار مسمومیت خونی بودند، پرداخته شده است. این بیماران درمان غلط دریافت کرده بودند و می شد از مرگ آنان جلوگیری کرد. بازرسین معتقدند که پرستاران و دیگر کارکنان بخش بهداشت بایستی در تشخیص عوارض و نشانه های مسمومیت خونی زرنگتر شوند و زودتر درمان لازم را به گونه ای که در سایت «نرسینگ تایمز» لیست شده است، بکار ببندند.

**********

کاهش امکان ادامه تحصیلات در دانمارک

دانمارک – بودجه پیشنهادی دولت دانمارک در پایان ماه اگوست ارائه داده شد. براساس این بودجه دولت بایستی در سال آینده یکصد و بیست میلیون کرون نروژ در بخش امکان تحصیل برای بزرگسالان و از جمله ادامه تحصیل پرسنل بخش بهداشت و پرستاران صرفه جوئی کند. بنابراین امکان ادامه تحصیلات برای پرستاران در رشته های تخصصی کاهش خواهد یافت. از آنجائی که قرار بوده در ماه سپتامبر این بودجه مورد بحث و بررسی قرار بگیرد، رئیس بخش سلامت و اتحادیه پرستاران دانمارک  با ارسال نامه ای نگرانی های خود در این مورد، بویژه در حال حاضر که دارا بودن پرستاران متخصص یک نیاز می باشد، اعلام کرد.

**********

افزایش شدید اضافه کاری در سوئد

سوئد – میزان اضافه کاری بین پرستاران و بهیاران در سه استان پرجمعیت سوئد از نیمه اول سال 2009 تا نیمه اول سال جاری با رشد چهل و هفت درصدی روبرو بوده است. این به این معناست که بیش از هزار پرستار و بهیارِ تمام وقت، درگیر این اضافه کاریها بوده اند. در این میان، این بیشتر پرستاران هستند که مجبور به اضافه کاری شده اند. در بین آنان اضافه کاری رشد پنجاه و پنج درصدی داشته است. این در حالیست که این میزان نزد بهیاران سی و هشت درصد بوده است. آمار مربوط به هر دو بخش کارکنان، یعنی هم کسانی که نیمه وقت کار می کنند و هم آنانی که تمام وقت مشغول بکار هستند، می باشد. استکهلم، گوتالاند غربی و اسکونه سه شهر پرجمعیتی هستند که شاهد این میزان اضافه کاری در بین پرسنل بخش بهداشت می باشند

**********

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: