پرستاران در گوشه و کنار جهان

وبلاگ کارگری – گروه ترجمه / اخبار مربوط به پرستاران و پرستاری از گوشه و کنار جهانbanner22

»» انگلستان / راهنمای جدید برای پرستاران مدرسه

»» کالیفرنیا / خطرناک بودن تزریق انسولین توسط افراد غیرمتخصص

»» انگلستان / زندانیان کمک پزشکی کمی دریافت می کنند

»» دانمارک / دوبرابر شدن حوادث مربوط به استفاده از لوازم پزشکی

»» استرالیا / پرستاران در رقابت های انتخاباتی

»» رواندا / پرستاران می توانند مذاکره کنند

»» امریکا / تمرکز حواس به پرستاران کمک کرد

**********

انگلستان / راهنمای جدید برای پرستاران مدرسه

اداره بهداشت عمومی انگلستان خط راهنمای جدیدی برای پرستاران مدرسه تعیین کرده است. براساس دستورالعمل جدید، بهداشت عمومی از پرستاران مدرسه خواسته است که در مورد مضرات چاقی به شدت سابق عمل نکنند. آنها درخواست کرده اند که به خانواده های افراد چاق به جای اینکه گفته شود فرزندانشان دچار ناراحتی های قلبی و سرطان می شوند، هشدار داده شود که آنان دچار بیماری قند «تیپ دو» و اعتماد به نفس پائین خواند شد. پرستاران مدرسه نسبت به اینکه این دستورالعمل بتواند به خانواده ها در مورد اینکه این مشکل را دریابند کمک کند به دیده شک و تردید می نگرند. شارون وایت، رئیس سازمان پرستاران مدرسه به مجله استاندارد پرستاری می گوید: اینکه لحن اخطار را پائین بیاوریم می تواند این خطر را داشته باشد که خانواده ها این پیام را جدی نگیرند. هم چنین وی تاکید می کند که کمبود پرستاران مدرسه باعث می شود که این پرستاران زمان لازم برای تلفن زدن به خانوادهها و صحبت در مورد خطرات چاقی مفرط را نداشته باشند

**********

کالیفرنیا / خطرناک بودن تزریق انسولین توسط افراد غیرمتخصص

اتحادیه پرستاران امریکا به دستورالعمل دیوان عالی کشور که اجازه صادر کرده است کارمندان مدارس، که دوره پرستاری نگذرانده اند، به دانش آموزان دیابتی انسولین تزریق کنند، انتقاد کرد. این اتحادیه به رسانه ها اعلام کرده است که این تصمیم مراقبت از کودکان را کاهش داده و آنان را از حق مراقبت های پزشکی محروم کرده و هم چنین آنان را دچار مخاطرات ناشی از اشتباه کارکنان می کند که می تواند نتایج جدی و خطرناکی را برای این دانش آموزان رقم بزند.

**********

انگلستان / زندانیان کمک پزشکی کمی دریافت می کنند

به اساس تحقیقی که موسسه ملی تحقیقات بهداشتی به عمل اورده مردان زندانی مسن در انگلستان و ولز از کمکهای پزشکی که حق آنهاست محروم هستند. بیش از جهار زندان از ده زندان هیچ برنامه ای برای ارائه کمک پزشکی به زندانیان بالای شصت سال ندارند و سازمانهای دیگر هم نمی توانند در این ارتباط مددهای اجتماعی را به آنان ارائه دهند. براساس این گزارش وقتی یک زندانی مسن از زندان آزاد می شود هیچ برنامه ای برای رفع نیازهای پزشکی و اجتماعی آنان وجود ندارد. گزارش هم چنین می افزاید که هشتاد و پنج درصد از زندانیان بالای شصت سال از یک یا چند بیماری رنج می برند، ناراحتی های قلبی و عروقی، آرتریت، مشکلات در کمر، بیماری های تنفسی، و افسردگی از بیماریهای رایج در بین این بیماران است. زندانیان مسن آزاد شده هم چنین با این خطر بزرگ روبرو هستند که گوشه گیر و منزوی شده و از حمایت های اجتماعی محروم، خطری که به نوبه خود می تواند باعث رشد مشکلات روانی اینان شود.

**********

دانمارک / دوبرابر شدن حوادث مربوط به استفاده از لوازم پزشکی

طی سالهای 2011 تا 1012 تعداد حوادث ناشی از استفاده از لوازم پزشکی در بیمارستانهای دانمارک دو برابر شده است. به گزارش «بازرس بیماران»، که منافع بیماران را نمایندگی می کند، از چهار هزار و پانصد و شصت و یک حادثه گزارش شده، بیست و هفت مورد منجر به مرگ بیمار و دویست و هفتاد و هفت مورد هم منتج به صدمات جدی و خطرناک به بیماران شده است. دلایل منجر به این حوادث گوناگون هستند. وضعیت لوازم پزشکی، استفاده نابجا از وسایلی که در اصل بایستی در موارد دیگری از آنان استفاده می شده، استفاده افراد غیرمجرب از این وسایل و نبود خدمات تعمیراتی از جمله این دلایل اعلام شده است.گزارش می افزاید بخشی از این وسایل در موارد خیلی جدی دخیل هستند: برانکاردهائی که در آمبولانس به کارگرفته می شوند در بعضی از موارد جمع شده و باعث سقوط بیمار به زمین می شوند، مشکلاتی که در بسیاری از وسایل پزشکی برقی رخ می دهد، وسایلی که برای معالجه زخم بستر استفاده می شوند، دستگاه تنفس مصنوعی، پمپ های تزریق های وریدی، و چسب و بانداژهائی که بر روی زخمهای پس از عمل جراحی قرار داده می شوند، که در مواردی در هنگام تعویض پانسمان، پوست را از جای می کنند.

**********

استرالیا / پرستاران در رقابت های انتخاباتی

انتخابات مجلس در استرالیا هفتم سپتامبر برگزار شد. اتحادیه پرستاران استرالیا نیز درخواست کرده بود که سیاسیون و احزاب در مورد راه حل های مربوط به سالخورده گان و سیاست مربوط به خانه های سالمندان را را مورد بحث قرار دهند. اتحادیه هم چنین خود یک سری راه حلهائی که شرایط را برای حمایت از سالخورده گان در خانه سالمندان بهتر خواهد کرد، ارائه دادند. از جمله این راه حلها:

»» وجود یک پرستار در تمام طول شبانه روز در خانه های سالمندان و خانه های مراقبتی که برای سالمندان در نظر گرفته شده است

»» بکار گرفتن حدی از پرسنل و ترکیبی از پرسنل با تحصیلات متفاوت (پرستار، بهیار، کمک بهیار…..)

»» کمک هزینه سالیانه برای تضمین بقراری یک حقوق عادلانه برای پرستارانی که در بخش مراقبت از سالمندان کار می کنند

»» برقراری یک سیستم ثبت و آمار برای کمک پرستاران

»» برقراری یک سیستم اقتصادی شفاف به گونه ای که پول در قسمتی بکار گرفته شود که سرویس بهتری به سالمندان ارائه شود

**********

رواندا / پرستاران می توانند مذاکره کنند

همکاری اتحادیه پرستاران نروژ با پرستاران در رواندا در سی ام ژوئن سال جاری منتج به نتیجه خوبی شد. سازمان پرستاری قبلی منحل و بجای آن یک تشکل صنفی (اتحادیه پرستاران و ماماهای رواندا) که دارای حق مذاکره با مسئولین می باشد، شروع بکار کرد. وجود مذاکره کنندگان خوب در کشوری که حقوق یک پرستار دولتی تنها ماهی 1450 کرون می باشد، مورد نیاز بوده است. هئیت مدیره این اتحادیه از سه مرد و سه زن تشکیل شده است. اتحادیه پرستاران نروژ برای خود این هدف را قرار داده است که در آینده نسبت حضور زنان و مردان در هئیت مدیره و نمایندگی پرستاران به نسبت تعداد جنسیت ها مورد توجه قرار گیرد. هفتاد درصد پرستاران رواندا را زنان تشکیل می دهند. به نظر اینان وجود سه زن در مقابل سه مرد در شرایط کنونی یک قدم به جلو می باشد.

**********

امریکا / تمرکز حواس به پرستاران کمک کرد

پرستارانی که تحت تاثیر سوانح کاری قرار دارند به شدت در خطر دچار شدن به «استرس بعد از سانحه»، وضعیتی که ناشی از تجربه سوانح می باشد، قرار دارند. تمرکز حواس ساده به همراه بعضی تمرینات ساده، در کنار تنفس های عمیق و شناخت بدن می تواند برای رفع استرس کمک کند. تنها دو بار در هفته و هربار یکساعت برای بدست اوردن نتیجه لازم کافیست. یک تحقیق کوچک در میان بیست و نه پرستار (یک مرد و مابقی زن که بیست و دوتن از آنان دچار «استرس پس از سانحه» بودند) در بیمارستان دانشگاه نیومکزیکو، این نتیجه را نشان می دهد. نیمی از آنان پس هشت هفته تمرین، دارای سطح کورتیزول بهتری بوده و در جدول اندازه گیری استرس به سطح پائین تری نزول کردند. نیمه دیگر شاهد بهبود چندانی نبودند. پرستارانی که تمرینات را انجام داده بودند استرس کمتر، خواب بهتر و ارامش بیشتری داشته و می توانستد در اوقات فراغت به فعالیت بپردازند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: